معرفی آکادمی چاتیز

آکادمی چاتیز مجموعه ای از دوستان هم دل در حوزه های مختلف است که میخواهند داشته ها و تجربیات خود را در قالب محتوای آموزشی و محصولات کاربردی با شما به اشتراک بگذارند.

جرقه راه اندازی این سایت

یکی از مشکلات مردم دنیا به خصوص مردم ایران به دلیل مشکلات فراوان از جمله مشکلات اقتصادی و سیاسی این است که نمی دانند می خواهند چه کاره شوند یا اینکه چه شغلی را برای آینده خود انتخاب کنند. بسیاری از جوانان ما حتی پس از فارغ التحصیلی بیکار بوده و آینده و امیدی ندارند و به ناچار به شغل های رایج مانند کار در رستوران یا کار به عنوان راننده اسنپ در ایران میپردازند چه بسا بسیاری از این جوانان دارای تحصیلات عالیه (فوق لیسانس یا دکترا ) می باشند و به ناچار و برای گذراندن زندگی تن به این کارها می دهند. بسیاری دیگر از جوانان نیز در راستای علاقه خود وارد دانشگاه نمی شوند و فقط در یک رشته ای درس می خوانند که مدرکی به دست بیاورند و سپس به شغل های دیگر یا شغل های آزاد می پردازند. باقی مانده افراد نیز اصلا به درس علاقه ای نداشته و ترک تحصیل می کنند و از همان دوران کودکی و جوانی مشغول به کار می شوند و در این مسیر شغل های متفاوتی را تست می کنند تا در نهایت در یک شغل ثابت شوند یا تا اخر عمر خود به شغل های مختلفی می پردازند و هیچ وقت نیز از شغل خود راضی نخواهند بود. این مشکلات خود به تنهایی یکی از بزرگترین معضلات یک جامعه به خصوص کشورهای با جمعیت زیاد همانند ایران و آمریکا می باشد. 

چرا چاتیز آکادمی؟

  • افراد تحصیل کرده زیادی هستند که در رشته تحصیلی خود یا رشته ای که به آن علاقه دارند کار پیدا نمیکنند و به اجبار به کارهای دیگر مثل مسافرکشی و کارهای آزاد رو می آورند و یا بیکارند و باقی عمر خود را با نارضایتی از انجام آن شغل طی می کنند.
  • افرادی که به هدف رفتن به دانشگاه و گرفتن مدرک تحصیلی به دنبال علاقه خود نمی روند و بعد از دانشگاه هم بعد از گذشتن مدت های طولانی و شرایط سنی و ازدواج نمی توانند یا نمیخواهند علایق خود را دنبال کنند و به اجبار به مسافرکشی و کارهای آزاد مشغول می شوند و یا بیکارند و باقی عمر خود را با نارضایتی از انجام آن شغل طی می کنند.
  • افرادی که به هر دلیلی ترک تحصیل می کنند و برای تامین مخارج زندگی مجبور به انجام هر کاری می شوند از بنایی گرفته تا مکانیکی و دیگر شغل های آزاد و ممکن است هیچوقت به کاری که همیشه علاقه داشته اند نرسند و باقی عمر خود را با نارضایتی از انجام آن شغل طی می کنند.
  • این دسته از افراد برای یاد گرفتن یک شغل باید شاگردی کنند و هیچ استادی، کاری را به راحتی به شاگرد خود یاد نمیدهد و باید سال ها خاک آن کار را بخورد تا شاید آن استاد تمام فوت و فن های آن شغل را به شاگرد خود یاد دهد که محدود استادانی پیدا می شود که همه فوت و فون های یک شغل را به شاگرد خود آموزش دهد و بعضی از اساتید هم ممکن است فقط قسمتی از آن شغل را به شاگرد خود یاد دهند و مابقی آن را پیش خود نگه دارند و به شاگرد آموزش ندهد.
  • برای یادگیری یک شغل هیچگونه مرجعی وجود ندارد که بتوان به آن مراجعه کرد و بدون دردسر و در کوتاه ترین مدت زمان تمام فوت و فن های آن شغل را یاد گرفت و تنها مرجعی که می توان به آن مراجعه کرد یوتیوب است که بسیاری از مشاغل در یوتیوب توضیح نداده شده است و یا اگر گفته شده، همه چیز به صورت پراکنده است و افراد برای جذب subscriber فقط بخشی از آن شغل را ممکن است یاد دهند تا فالور جمع کنند و بیننده را گمراه میکنند.
  • حتی چه بسا بسیاری از افرادی که به امید یادگیری یک شغل وارد دانشگاه می شوند و پس از اتمام درس ها و فارغ التحصیلی متوجه می شوند که هیچ کاری یاد نگرفته اند و تمام چیزهایی که در دانشگاه یاد گرفته اند را باید دور بیندازند و به صورت عملی آن شغل را نزد استادکار یا استاد ماهر یاد بگیرند.
  • وبسایت هایی برای یادگیری دروس مختلف به اسم udemy و وبسایت های مشابه وجود دارد اما تمام دروس این وبسایت محدود به کامپیوتر و کار با برنامه های مختلف کامپیوتری ختم می شود و نمی توان آن را یک مرجع یادگیری تمام مشاغل دنیا نامید. مثلا برای یادگیری مکانیکی یا برق کشی ساختمان و … هیچ آموزشی در این وبسایت وجود ندارد.

حسین مهدویان کیست؟

حسین مهدویان لیسانس خود را در رشته کامپیوتر – نرم افزار از دانشگاه شیراز دریافت کرد و برای یادگیری انیمیشن در مقطع کارشناسی ارشد به آمریکا به دانشگاه Full Sail University رفت و انیمیشن را از برترین اساتید والت دیزنی و پیکسار یاد گرفت و اکنون قصد دارد تجربیات و دانش خود را به اشتراک بگذارد. او علاوه بر انیمیشن تولید کننده نرم افزارهای آموزشی و تخصصی مالتی مدیا و اینتراکتیو نیز بوده است. از تخصص های حسین مهدویان می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

آشنایی و تسلط بر اکثر نرم افزارهای کامپیوتری در زمینه های گوناگون – برنامه نویس نرم افزارهای تجاری ، مالتی مدیا – طراح و گرافیست – طراح صفحات وب – طراح انیمیشن های دو بعدی و سه بعدی – مدیریت پروژه های بزرگ تجاری – استعداد و توانایی در زمینه ایده پردازی پروژه های نرم افزاری و سخت افزاری – مهارت عالی در برنامه نویسی – بکگراند قوی در زمینه تحقیق و پژوهش و نویسندگی

برای مطالعه بیوگرافی کامل حسین مهدویان می توانید به صفحه زیر مراجعه کنید. همچنین رزومه وی را نیز می توانید در زیر مشاهده کنید.